Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zbiórka na remont kościoła: Co łaska po 50 złotych

Utworzony przez Kubek, 15 września 2011 r. o 01:07 Powrót do artykułu
Spoko, w mojej parafii w powiecie opolskim na lubelszczyźnie (parafia wiejska) ksiądz proboszcz Tadeusz chce od każdej rodziny ponad 500 zł na remont, zaznaczam że kościół jest wielkości większej kaplicy. Na całość chce zebrać 350 tys zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz nie chca dawac, ale jak pogrzeb czy slub to pierwsi ida i chca korzystac z parafii i cmentarza. Nie chca to niech nie placa ale potem niech nie ida do kosciola jak im to umrze... tak samo niech dzieci nie prowadza na komunie chrzest bierzmowanie, jak nawet nie chca aby kosciol malowac... sakramenty nie sa przymusowe, nie chca nie musza. Jesli chca korzystac z kosciola to takze go utrzymuj, bo ksiadz sie zmieni a kostka i ladne sciany zostana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wstyd Niedrzwiczanie przecież to tylko jedna flaszka, nie pij, tobie wyjdzie na zdrowie i jeszcze będzie pożytek z datku.50 zł to nie majątek, za tyle to nawet zamka w drzwiach nie naprawisz a przyłożysz się do remontu. Przecież to twoja parafia i twój kościół a nie księdza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A W Wierzbicy (dekanat Siedliszcze)to jak jest? Dlaczego do nas dziennikarze nie przyjadą? Byłby lepszy materiał niż ten o Niedrzwicy.Cza bojkotować niektórych proboszczów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nie widzą jak państwo ich okrada każdego miesiąca z pensji. Nie widzą, że muszą oddawać 1/3 poborów, a jak człowiek chce iść do lekarza to zabieg będzie za 8 miesięcy. I nikt z was nie płacze. A jak ksiądz chce coś zrobić dla swoich parafian to bunt. Ludzie opamiętajcie się. Kościół jest dla was, chyba, że chcecie meczety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Biedna parafia, drogie remonty, drogie ogrzewanie i tak dalej i tak dalej. Najlatwiej prosic o kase wiernych. A moze by tak zmienila sie redystrybucja pieniedzy w obrebie calego kosciola? A moze by tak proboszcz poprosil o pieniadze biskupa ktory jezdzi wypasionym merolem (przepraszam - nie jezdzi, wynajmuje szofera).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszej parafii zbieraja na dach, dach juz dawno zrobiony teraz zbieraja na splatę kredytu, i tak w kółko po domach chodza panie z każdej dzielnicy po domach, bardzo mi sie to nie podoba, niech każdy pilnuje swojego kąta, zbieraja miesięcznie po 10zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To oszczerstwo. W diec. lubelskiej żaden bp nie jeździ merolem. Najpierw sprawdź i dopiero pisz na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do "oburzonych" jeżeli nie wniesiecie tej opłaty to komornik przyjdzie i zlicytuje wasz majątek ?. NIE! A więc o co w tym wszystkim chodzi ? Kościół jest własnością współnoty i jeżeli się do niej należy to jest normalnym,że na potrzeby wspólnoty(tym bardziej katolickiej) trzeba łożyć albo z niej wystąpić. Gdyby to był a np. synagoga to dołożyłby Zdrojewski .Proboszcz,jako gospodarz jest najbardziej zorientowany co do wydatków,takie obliczył i podał do wiadomości-a nad całym przedsięwzięciem powinna czuwać rada parafialna i wszystko OK. Natomiast Pani red. Jucha jak nie ma co robić i szuka sensacji to polecam terminal podlubelskiego lotniska w budowie albo budynek gdzie się od 30-tunlat nie mogą spotkać trzy kultury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba dowiedzieć się czy parafia nie ma konta aby wpłatę odliczyć od podatku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moze i nie merolem. Nie ma to znaczenia. Wazne ze drogim luksusowym samochodem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda że do mnie ksiądz nie przyjdzie z taką propozycją bo bardzo chętnie bym go poszczuł psem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
thunder93 napisał:
Biedna parafia, drogie remonty, drogie ogrzewanie i tak dalej i tak dalej. Najlatwiej prosic o kase wiernych. A moze by tak zmienila sie redystrybucja pieniedzy w obrebie calego kosciola? A moze by tak proboszcz poprosil o pieniadze biskupa ktory jezdzi wypasionym merolem (przepraszam - nie jezdzi, wynajmuje szofera).
Koleś jak ciebie czytam to przypomina mi się rysunek na którym króliczek "posuwa" żyrafę a pod spodem napis "NIE PIEPRZ BEZ SENSU"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Szkoda że do mnie ksiądz nie przyjdzie z taką propozycją bo bardzo chętnie bym go poszczuł psem
A ty masz psa - czy tylko pchły ci po nim zostały bo on sam z głodu zdechł ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
thunder93 napisał:
Moze i nie merolem. Nie ma to znaczenia. Wazne ze drogim luksusowym samochodem.
No widzisz sam wiesz że nie wiesz.....psychiatrzy na Abramowickiej przyjmują od godziny 8 do 18.00
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są kościoły, gdzie to się nazywa CICHA TACA czyli nie można wrzucać monet. po co było budować takie wielkie kościoły? chrześcijaństwo u swych podstaw kierowało się umiarkowaniem, ceniło skromność. WSZYSTKO, co dziś robi kościół katolicki ma znamię GRZECHU. dziś wszystkie idee Jezusa są wypaczane. czas skończyć z kościołem e tej formie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kinol napisał:
A ty masz psa - czy tylko pchły ci po nim zostały bo on sam z głodu zdechł ?
Z głodu to nie długo ty zdechniesz jak będziesz dawał się wykorzystywać każdej instytucji a w szczególności pedofilom w czarnych sukienkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOLKA napisał:
Koleś jak ciebie czytam to przypomina mi się rysunek na którym króliczek "posuwa" żyrafę a pod spodem napis "NIE PIEPRZ BEZ SENSU"
dlugo myslal pan nad tym celnym merytorycznym argumentem??
Ostatnio edytowany 15 września 2011 r. o 09:09
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, praktyka ta jest rozpowszechniona głównie wśród proboszczów na wsiach. Przykład z jednej ze wsi w gminie Godziszów: ksiądz organizuje zbiórki praktycznie cały czas: na ogrzewanie zbiórka, na prąd zbiórka, na ubezpieczenie plebani! (notabene czy ubezpieczenie parterowego budynku o powierzchni ok. 120 m2 może kosztować 6.400 (od każdej rodziny po 80 zł)??? Praktycznie co m-c jakaś zbiórka po 100-200 zł i to czasami od osoby, jak Ci ludzie mają to wytrzymać??? Przecież część żyje z głodowej renty, kilku kur i krowy, trochę malin. Oczywiście żadnej kontroli nad pieniędzmi nie ma, ksiądz sam wszystkim zarządza, a jak mu ludzie mówią że nie mają z czego to śmiejąc się w twarz każe im handlować na bazarze. Leży mi na sercu dobro Kościoła i dlatego zachowania takich "funkcjonariuszy" kościelnych naprawdę mnie bolą, nie wiem czy biskupi coś robią w tej sprawie, jakoś reagują, ale nie wydaje mi się. I jeszcze to wyczytywanie kto ile dał - no to już jest nieznajomość ewangelii, przecież ofiara czy też jałmużna ma być anonimowa aby mogła przynieś dobre skutki dla obdarowującego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież po śmierci wierzących w życie pozagrobowe czeka nagroda.Sprzedajcie samochody ,nie trzeba będzie wydawać na paliwo-zdrowiej ,oszczędniej i będzie na wsparcie prac w kościele.Chyba ,że jesteście obłudnikami -ale z całą pewnością nigdy nie zrozumiecie przesłania nauki Chrystusa!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...